Звернення Першої Леді України
Саміт відбудеться у надзвичайні часи. Часи, коли всі країни, незалежно від рівня їх розвитку, стикаються з величезними проблемами без винятку. Їх подолання та адаптація до нової реальності є проблемою не лише для однієї країни. Вирішити проблеми можна лише спільними зусиллями. На цьому шляху є роль і місце для перших леді та джентльменів. “М’яка сила” Перших леді, які не мають фактичної політичної влади, здатна змінити навколишню реальність. Подружжя глав держав досягають поставленої мети та отримують очікуваний результат не шляхом участі у політиці, а за допомогою гуманітарних проектів, соціальних зв’язків та зв’язків з громадськістю.

Олена Зеленська

Перша леді України

Про Саміт

Багато перших леді та джентльмени відіграють важливу роль у власній країні. Подружжя глав держав не тільки є сильним голосом, який можна почути і який може привернути увагу до соціальних проблем, вони також є потужною силою, яка може ефективно працювати над їх вирішенням. Усвідомлюючи актуальну актуальність проблем людства, організатори розглядають подію як особливо своєчасну. Україна в цьому плані пишається тим, що першою країною зібрала та прийняла Перших леді та Джентльмени світу.

Суммітаіми:

 • об’єднати перших леді та джентльмени для створення міжнародної платформи для обміну досвідом та реалізації спільних проектів для добробуту людей у світі;
 • обговорювати поточні проблеми дня та діяльність перших леді та джентльменів щодо їх вирішення;
 • зробити голос кожної окремої Першої Леді та Джентльмена більш впливовим;

Декларація

Наприкінці Саміту планується підписання остаточної Київської декларації про об’єднання зусиль для реалізації політики м’якої сили. Політика встановить новий формат міжнародного співробітництва на рівні глав держав та урядів. Передбачається, що буде створено новий міжнародний формат, який дозволяє обмінюватися досвідом, координувати зусилля та спільні проекти для подолання наслідків пандемії COVID-19 у різних сферах суспільства. Проект Декларації додається.

Розташування

23 серпня 2021 року в Києві відбудеться перший міжнародний саміт перших леді та джентльменів.

Місцем проведення саміту є Національний заповідний комплекс «Софія Київська», розташований у самому серці української столиці. Вибір місця не випадковий: Софія Київська є батьківщиною української державності, і саме тут народилася і була прародителькою багатьох іноземних королів та королев Ганни Ярославни, руської принцеси, королеви Франції. виріс. Анни Київської можна вважати прообразом сучасної Першої Леді.

Активації

Питання для обговорення:
 • Як найкраще розв’язати ці проблеми?
 • Де взяти натхнення, енергію та сили?
 • Як перетворити кризу на можливість?
 • Що робити у світі, де кожна нація стикається з подібними проблемами?

Учасники: перші леді та джентльмени

Питання для обговорення:

 • Яка роль першої леді / джентльмена у покращенні здоров’я населення?
 • Як зробити освіту загальнодоступною в новій реальності?
 • Який ваш внесок у світ без бар’єрів та дискримінації?

Ключові теми: охорона здоров’я, освіта та рівні можливості.

 
Здоров’я
 • Психологічна адаптація: розробка та впровадження програм ментального здоров’я, психологічна допомога та реабілітаційні програми.
 • Доступність вакцин та прозорість їхнього розподілення.
 • Програми з популяризації вакцинації.
 
Освіта
 • Майбутнє системи освіти: відкриття нових шкіл vs «інтернетизація» процесу навчання.
 • Онлайн-освіта як нова усталена практика: розробка сертифікованих національних навчальних онлайн-програм, перенавчання та адаптація вчителів.
 • Питання якості онлайн-освіти.
 • Онлайн-навчання: доступність високошвидкісного інтернету та гаджетів.
 
Рівні можливості: захист прав жінок
 • Питання гендерної рівності
 • Домашнє та гендерне насильство
 • Розширення економічних можливостей жінок

Учасники: перші леді та джентльмени, запрошені експерти

Гості та Спікери
Перші Леді
Олена Зеленська

Перша леді України Засновниця Саміту

Андра Левіте

Перша леді Латвійської Республіки

Діана Науседєне

Перша леді Литовської Республіки

Клодін Аун

Донька Президента Ліванської Республіки

Тамара Вучич

Перша леді Республіки Сербія

Амелі Дербоудренгієн Мішель

Дружина Президента Єропейської ради

Міхаль Герцог

Перша леді Держави Ізраїль

Гілларі Родем Клінтон

Колишня Державна секретарка США

Ельке Бюденбендер

Перша леді Федеративної Республіки Німеччина

Мішель Болсонару

Перша леді Бразилії

Клаудія Ванесса Доблес Камарго

Перша леді Коста-Рики

Саня Мусіч-Мілановіч

Перша Леді Хорватії

Спікери та гості
Сахра Карімі

Афганська кінорежисерка та продюсерка. Діюча Генеральна директорка державної кінокомпанії «Афганфільм».

Робін Райт

Акторка та активна правозахисниця. Займається адвокацією прав жінок – мешканок східної частини Демократичної Республіки Конго, що стали жерствами сексуального насильства під час конфлікту. Райт привертає увагу до даної проблеми шляхом організації адвокаційних та правозахисних кампаній, а також сприяючи кращій поінформованості ЗМІ щодо порушень прав жінок.

Photo Credit Édouard Caupeil
Нассім Ніколас Талеб

Колишній фінансист. Після 21-річної кар’єри у сфері банківської справи, розпочав академічну роботу як філософ, математик та експерт з питань теорії імовірності. Автор серії філософських есе Incerto.

Тедрос Аданом Гебреєсус

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я. Обіймав декілька керівних посад в організаціях, що опікуються питаннями охорони здоров’я на глобальному рівні, зокрема Голови Правління Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Марія Єфросиніна

Телеведуча, почесна амбасадорка ООН з питань народонаселення, співзасновниця благодійного фестивалю “Charity Weekend”.

Катерина Левченко

Урядова уповноважена з питань ґендерної політики. Членкиня Громадської ради з питань забезпечення прав людини МВС України. Голова ради Міжнародної асоціації «Ла Страда».

Віктор Ляшко

Український лікар. Міністр охорони здоров’я України. Головний державний санітарний лікар України. Заслужений лікар України.

Зоя Литвин

Українська громадська діячка, голова громадської спілки «Освіторія», засновниця Новопечерської школи та премії для вчителів-новаторів “Global Teacher Prize Ukraine”. З 2010 року допомагає вихованцям сиротинців отримувати професійні навички та адаптуватись до суспільного життя.

Оса Регнер

Заступниця виконавчого директора “ООН Жінки”. Займається питаннями розширення прав і можливостей жінок і ґендерної рівності для довгоcтрокового сталого розвитку.

Яна Панфілова

Виконавча директорка благодійної організації “Teenergizer”, українська громадська діячка, яка народилася з ВІЧ. Виступала на спеціальній сесії Генасамблеї ООН з питань протидії ВІЛ/СНІД.

ЗМІ

Без категорії

У Києві перші леді з різних країн започаткували міжнародну платформу для розв’язання гуманітарних проблем по всьому світу

У Києві перші леді з різних країн започаткували міжнародну платформу для розв’язання гуманітарних проблем по всьому світу З ініціативи першої леді Олени Зеленської у столиці

Read More »
Без категорії

Дружина Президента України Олена Зеленська розкрила подробиці Київського саміту перших леді та джентльменів

Дружина Президента України Олена Зеленська розкрила подробиці Київського саміту перших леді та джентльменів У понеділок, 23 серпня, в столиці України відбудеться Київський саміт перших леді

Read More »

Фото

Previous
Next

Відео

Організатори

Офіс Першої леді
України

Кабінет Президента
України

Центральна панель:
Центральна панель: