Олена Зеленська, перша леді України

Соціальна діяльність першої леді України має три основні напрями: здоров’я майбутніх поколінь, рівні можливості та культурна дипломатія.

 

Олена Зеленська опікується питанням здорового харчування у школах. У 2020 році стартувала реформа системи шкільного харчування. Це комплексне завдання: від поліпшення якості, поживності страв та безпечності харчових продуктів до ресурсного забезпечення шкіл.

 

У межах проекту першої леді України з упровадження україномовних аудіогідів вони вже запрацювали в багатьох музеях світу.

 

З ініціативи Олени Зеленської 2020 року Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц» – міжнародної ініціативи для рівних прав і можливостей для всіх. Наша країна взяла на себе зобов’язання у п’яти сферах: розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення; навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків; запобігання насильству; зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків; створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

 

У лютому 2021 року уряд України затвердив Державну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року. Також було  розроблено план міжсекторальної взаємодії міністерств і відомств для протидії домашньому насильству.

 

У квітні 2021-го Кабінет Міністрів затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Також уряд підтримав пропозицію Олени Зеленської щодо створення Ради безбар’єрності, яка здійснюватиме моніторинг та контролюватиме її виконання.

 

Напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня, з ініціативи дружини Президента Олени Зеленської у столиці вперше в історії відбудеться Київський саміт перших леді та джентльменів.

KSFLG_logo_UA_2
Організатори

Офіс Президента
України

emblem

Міністерство
закрдонних српав
України

picture2_mid-ukrainy-otvet_336645_p0
У співпраці з